• Kategorie
  • Szukaj
  • PERFUMY I WODY TOALETOWE

Znalezienie odpowiedniego dla nas zapachu zależy od wielu czynników. I choć wybieranie perfum to dla wielu przyjemne zajęcie, sztuką jest ich odpowiedni dobór, gdzie sprawa już nieco się komplikuje.  

Słodkie, delikatne i naturalne akcenty lub też cięższe, wyrazistsze perfumy? W pierwszej kolejności postawmy na nasze upodobania – w końcu nikt nie czułby się dobrze z zapachem, który drażni nozdrza. Jeśli jednak chcemy, aby dobrany był jak najlepiej, powinniśmy wziąć pod uwagę także inne kwestie. 

Równie istotną rzeczą jest pH naszej skóry. To od tego zależy, jak kosmetyk będzie prezentował się na naszej skórze po wielu godzinach noszenia oraz jak intensywna będzie jego woń. 

Warto również zaopatrzyć się w kilka wariantów perfum – ciężko byłoby wybrać jeden idealny, a przy tym uniwersalny, który sprawdzi się na wiele okazji. Już same zapachy nadany mają motyw pory roku na podstawie składników, z jakich się składają! Dobrze jest więc dysponować lżejszymi, kwiatowymi opcjami z cytrusowymi nutami na cieplejsze pory, a także cięższymi perfumami na bazie drzewa sandałowego lub piżma z akcentem goździków czy kardamonu na wieczorowe wyjścia w chłodne dni.