• Kategorie
  • Szukaj
  • MAKIJAŻ TWARZY

Nawet najprostszy make-up to zwykle kilkuetapowy proces. Aby jednak przedstawić go pokrótce, najsłuszniej wymienić niezbędne kosmetyki do makijażu w kolejności, w jakiej powinny być nakładane. Pragniemy także wspomnieć, że przed makijażem twarz warto przygotować preparatami do pielęgnacji.

Zacznijmy od podkładu – ten służy przede wszystkim wyrównaniu kolorytu i ukryciu przebarwień. Osoby o skórze twarzy ze skłonnościami do przesuszania mogą zaopatrzyć się w kosmetyk o lżejszej konsystencji i dodatkowo nawilżających właściwościach, jak krem BB.

Następnie korektor, choć krok ten niekiedy aplikowany jest jako pierwszy – tę kwestię zostawmy już osobistym preferencjom. Odcień tego kosmetyku zaleca się nieco jaśniejszy od tonu cery. Dzięki temu produkt przysłuży się nie tylko ukryciu niedoskonałości, ale także rozjaśnieniu niektórych partii twarzy.

Efekt końcowy i gotowe! 

Kości policzkowe podkreślić można odpowiednim konturowaniem, poliki – różem, a na koniec dodać trochę blasku rozświetlaczem. Ten rodzaj kosmetyków do twarzy dostępnych jest w kilku opcjach – między innymi sypkiej lub w kredce. Całość utrwalić można jeszcze transparentnym pudrem lub specjalnym płynem w sprayu.