• Kategorie
  • Szukaj
  • KREMY DO TWARZY

Regularne przemywanie wodą oraz stosowanymi przez nas preparatami do mycia wysuszają naszą skórę, a niekiedy nawet ją podrażniają. To dlatego kremy do twarzy to istna podstawa każdej pielęgnacji – wystarczy jedynie poświęcić temu tematowi trochę uwagi.  

Aby skutecznie odżywić skórę naszej twarzy, należy dobrać krem do cery. Jeśli nasza jest zwykle szorstka i pozbawiona elastyczności, najprawdopodobniej mamy do czynienia z typem suchym. Gdy zaś zauważamy nadmiernie wydzielanie się sebum, to najpewniej jest ona tłusta.  

Sprawa może być jednak nieco bardziej skomplikowana. Co jeśli przesusza się na polikach, a strefa T świeci się co poranek? To typowe cechy cery mieszanej. Naczynkowa i wrażliwa skóra twarzy również będą wymagały dobrze dobranej pielęgnacji i innego rodzaju kremów. 

Bywa też tak, że nie wykazuje żadnych charakterystycznych cech – a przede wszystkim tych, które sprawiałyby problemy. Nic tylko gratulować i dbać o to, by ten typ cery, zwany normalnym, utrzymać w takim stanie już zawsze! 

Najważniejsze jednak to zapewnić kremem to, czego potrzebuje nasza twarz. Niekiedy rozwiązaniem będzie nie tylko nawilżenie, ale mogą być to także składniki jak kolagen, witamina C czy retinol.